Kosmetyczne sposoby na bezpieczne odchudzanie

Kosmetyczne sposoby na bezpieczne odchudzanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jakie znamy sposoby walki ze zbędną tkanką tłuszczową? Sposobów jest wiele, nie każdy jest dobry dla wszystkich, jednak kosmetyki odchudzające, które oznaczają bezpieczne odchudzanie z pewnością może stosować każdy (o ile nie ma alergii na zawarte w nich składniki).
Każda z osób odchudzających powinna też zmienić dietę i zintensyfikować wysiłek fizyczny, ale diety odchudzające to temat – rzeka, którego pozwolę sobie w tej chwili nie rozwijać.
Skupmy się przez chwilę na działaniu kosmetyków i zabiegów wyszczuplających.
Bezpieczne i łatwe odchudzanie z kosmetykami

Skorzystanie z kosmetyków i zabiegów wyszczuplających to pokusa nie do odparcia dla większości z nas. Wydaje nam się, że w ten sposób włączamy tryb ułatwień. Wcieranie kremów, maści i balsamów jest znacznie przyjemniejsze niż jakakolwiek dieta czy ćwiczenia odchudzające. Poza tym skupienie się na kosmetykach gwarantuje niemal w pełni bezpieczne odchudzanie, pod warunkiem, o którym wspomniałam już na wstępie (eliminacja potencjalnych alergenów). Jeszcze przyjemniejsze są zabiegi wykonane w gabinetach kosmetycznych i gabinetach odnowy biologicznej, bo niejednokrotnie łączą w sobie zalety aromaterapii i relaksacji, jeśli do tego dodamy przekonanie, że każdy taki zabieg w mniejszym lub większym stopniu nas upiększa łatwo dojdziemy do przekonania, że nie ma nic lepszego od takich zabiegów.
Czy jednak w ten sposób schudniemy skutecznie? Jeśli nie ograniczymy ilości przyjmowanych kalorii i nie wprowadzimy odrobiny ćwiczeń na skuteczność nie mamy co liczyć, chyba że poddamy się liposukcji, która jednak nie jest zabiegiem kosmetycznym – to bardzo poważna ingerencja w nasz organizm. Poza tym kosmetyki mają jedną wadę, te które są naprawdę skuteczne są jednocześnie stosunkowo drogie, podobnie jak profesjonalne zabiegi wyszczuplające. Jednym słowem i w tym przypadku stoimy przed dylematem “coś za coś”: mniejsza skuteczność w zamian za bezpieczeństwo odchudzania lub wygodne i bezpieczne odchudzanie kosztem większych wydatków.
Zabiegi wyszczuplające w salonach kosmetycznych

Są jeszcze droższe niż kosmetyki, ale dodatkiem do takich zabiegów są zazwyczaj różnego rodzaju masaże. W efekcie możemy liczyć na większą skuteczność użytych podczas zabiegów maści i kremów. Założeniem takich kuracji jest dodarcie wgłąb skóry – wmasowanie aktywnych substancji wyszczuplających – i bezpośrednie oddziaływanie na podskórną tkankę tłuszczową: tj. spalenie jej, rozbicie złogów tłuszczu, czasami uwolnienie wody nagromadzonej pod powierzchnią skóry.
W zabiegach tego typu oprócz masaży ręcznych (klasycznych) wykorzystuje się też hydromasaże (woda), stymulację ultradźwiękami, elektrostymulację mięśni, albo stymulację ciepłem (światłem).
To, jakiego rodzaju “aktywizator” zostanie wykorzystany zależy od specyfiki użytych przez kosmetyczkę preparatów i od specyfiki samego zabiegu.
Zabiegi wyszczuplające w domu

Kosmetyki wyszczuplające możemy wykorzystać też w codziennej, domowej pielęgnacji. Spośród aktywnych składników wykorzystywanych w naturalnym, bezpiecznym odchudzaniu warto wymienić arnikę, glinki, olejki aromatyczne, kasztan, a nawet cytrusy (pomarańcza i grejpfrut doskonale radzą sobie z cellulitem). W domu można też zastosować algi, specjalnie opracowane preparaty torfowe, a nawet przygotować kosmetyki samodzielnie – przepisy na pewno bez problemów znajdziecie. W celu zintensyfikowania oddziaływania masek i kremów można (a nawet trzeba) posłużyć się folią kosmetyczną, którą stosujemy po nałożeniu maski odchudzającej (np. owijając nią uda) podnosząc w ten sposób efektywność zabiegu.

Większość kosmetyków i zabiegów wyszczuplających wykorzystuje naturalne zjawiska i bazuje na w pełni naturalnych składnikach, bo natura jest zdecydowanie najlepsza, a to z kolei gwarantuje nam bezpieczeństwo, czyli bezpieczne odchudzanie.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy