Jak stosować kosmetyki?

Oczywiście zgodnie z zaleczeniami producenta i oczywiście z masażem, bo masaż udrażnia układ krwionośny i limfatyczny, pobudza skórę od życia i oczyszczenia się z zalegających w niej substancji produktów przemiany materii, nierzadko o właściwościach toksycznych. Same kosmetyki zdziałają wiele, ale dopiero w połączeniu z odpowiednią aplikacją możemy mówić o pełnym wykorzystaniu ich możliwości i pełnym sukcesie.
Dlaczego kosmetyki należy łączyć z masażem? Dlatego, że proces ich aplikacji sam w sobie wymaga masażu, wzbogacając nasze codzienne pielęgnacyjne czynności o dodatkowe ruchy, kila dodatkowych zabiegów podniesiemy efektywność pielęgnacji, a przecież o to nam chodzi! Nie tylko o umycie twarzy, ale i o piękno, które pochodzi również z wewnątrz – z tkanek podskórnych, o młodość, witalność i powstrzymanie procesu powstawania zmarszczek. Kosmetyki w połączeniu z masażem temu zapobiegną.
Dlaczego masaż?

Chyba każda z pań zauważa, że w razie przeciążenia organizmu wieczorem tj. na przykład zjedzenia późnej, obfitej kolacji następnego ranka twarz wydaje się opuchnięta. Rysy i owal twarzy zmieniają się diametralnie – to efekt przeciążenia układu limfatycznego. Masaż pomaga niemal natychmiast, a masaż wykonywany codziennie rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, usprawnia procesy krążenia, przyczynia się do lepszego odżywienia i natlenienia tkanek i usunięcia nagromadzonych w nich toksyn.
Limfa oczyszcza twarz i organizm od wewnątrz, krew dotlenia tkanki, a skóra dzięki temu odzyskuje blask. Staje się też jędrniejsza i elastyczniejsza, mięśnie odzyskują kondycję, zmniejsza się ich napięcie, a rysy twarzy z jednej strony zyskują łagodność, z drugiej – stają się bardziej wyraziste.
Masaż w trakcie oczyszczania twarzy

Codzienne zabiegi kosmetyczne zaczynamy od oczyszczania. W tym celu wykorzystujemy kosmetyki takie jak mleczka, żele myjące bądź inne łagodne środki do pielęgnacji.
Masaż
– zaczynamy od umycia rąk i rozgrzania ich pod strumieniem ciepłej wody,
– spieniamy żel ew. rozprowadzamy mleczko na obydwu dłoniach, twarz myjemy wykonując ruchy okrężne w kierunku od środka twarzy do strony zewnętrznej. Jednocześnie delikatnie uciskamy skórę. Masaż uciskowy doskonale pobudza tkanki wewnętrzne,
– przechodzimy do łuku brwiowego, który uciskamy delikatnie palcami wykonując jednocześnie ruchy okrężne wokół oczu. Podobnie masujemy czoło i kości policzkowe,
– podbródek masujemy uciskowo kciukami, a pozostałymi palcami w tym samym czasie delikatnie masujemy skronie i policzki w kierunku uszu,
– następnie przechodzimy w kierunku szyi i dekoltu – masujemy je okrężnie sięgając aż do obojczyków,
– po zakończeniu masażu twarz przecieramy, by usunąć resztki kosmetyków oczyszczających, następnie tonizujemy skórę, osuszamy i nakładamy inne kosmetyki (np. krem nawilżający bądź odżywiający).
Tonizowanie

Po przetarciu twarzy tonikiem delikatnie oklepujemy twarz opuszkami palców, podobnie jak w trakcie oczyszczania twarzy. Ruchy okrężne wykonywane w odpowiednim kierunku doskonale wpływają na krążenie limfy.

Kremy aplikujemy bardzo podobnie. Pamiętajmy przy tym, że wszystkie kosmetyki używane w trakcie codziennych zabiegów powinny mieć temperaturę zbliżoną do temperatury naszej skóry. Przed rozprowadzeniem najlepiej ocieplimy je w dłoniach.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy