Powiększanie ust – jak wybrać dobrego lekarza

Powiększanie ust to obecnie coraz popularniejszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Choć jest bezpieczny i niesie małe ryzyko powikłań, warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej kliniki i właściwego lekarza.

Na początek trzeba wiedzieć, że wszelkie zabiegi tego typu mogą robić jedynie osoby z wykształceniem medycznym. W praktyce, powiększaniem ust może zająć się dermatolog, chirurg lub kosmetolog. Jesli udajesz się do chirurga, Ważne by miał on specjalizację z chirurgii plastycznej – to dowód na to, że jest profesjonalistą w tej dziedzinie. Zawsze warto zapytać lekarza o ukończone kursy – posługiwanie się każdą nowo wprowadzaną metodą wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Upewnij się, jak długo lekarz pracuje daną metodą, od kiedy przeprowadza zabiegi powiększania ust. W gabinecie powinny się znajdować dyplomy i certyfikaty – są to potwierdzenia udziału w szkoleniach, konferencjach i branżowych spotkaniach. Potwierdzeniem profesjonalizmu lekarza są tez jego publikacje w prasie medycznej. Ostrożnie należy natomiast podchodzić do rekomendacji internetowych. Bywa, że za pochlebnymi opiniami stoją sami pracownicy kliniki. Duża wartość ma natomiast polecenie od osoby znajomej. Choć powinno ono dotyczyć zbliżonego typu zabiegów – chirurg świetnie powiększający piersi nie musi tak samo dobrze sprawdzać się w korekcie kształtu ust.

Ważne jest także wrażenie, jakie odnosisz podczas pierwszej, konsultacyjnej wizyty. W dobrych klinikach jej koszt, jeśli zdecydujesz się na zabieg, jest odliczany od ceny operacji. Lekarz powinien zadać ci dużo pytać. Przede wszystkim o stan zdrowia, przebyte choroby, przyjmowane leki. ważny element to tak zwany wywiad rodzinny – pytania dotyczące stanu zdrowia najbliższych członków rodziny; ich celem jest zaznajomienie się z możliwymi uwarunkowaniami genetycznymi. Lekarz zapyta także o twoje preferencje i oczekiwania związane z zabiegiem. Dobry specjalista odradzi ci powiększanie ust, jesli twoja motywacja jest nieodpowiednia. Co to znaczy? Bywa że do chirurgów plastycznych trafiają osoby o zaburzonym poczuciu własnej wartości lub chcą poddać się operacji pod wpływem namów partnera. Takie pacjentki powinny najpierw skorzystać z porad psychologa – lekarz powinien im to zasugerować, a w skrajnych przypadkach odmówić przeprowadzenia zabiegu. Dotyczy to także osób, przejawiających uzależnienie od poprawiania urody. Na koniec lekarz powinien zaproponować możliwe metody powiększenia ust, opowiedzieć o wadach i zaletach każdej z nich. Zwykle dysponuje tez komputerem z możliwością wizualizacji efektów. Opowie także o przeciwwskazaniach i możliwych powikłaniach. Dobry lekarz zachęca też do zadawania pytań i w jasny i wyczerpujący sposób odpowiada na wszystkie. Jesli trafiłaś do lekarza, który spełnia powyższe warunki masz szczęście i śmiało możesz oddać się w jego ręce.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy