By ćwiczenia na cellulit zadziałały

Nie wiesz jak uporać się ze skórką pomarańczową, która zaatakowała te najbardziej widoczne części ciała? Wykonujesz ćwiczenia na cellulit, ale z trudem dostrzegasz rezultaty? Wystarczy, że do wysiłku fizycznego dodasz kilka innych sposobów walki z tym defektem kosmetycznym, a efekt będzie murowany! Skórka pomarańczowa zniknie!
Krótki program fitness, który pokona cellulit

Skóra dotknięta cellulitem jest mało jędrna i nieelastyczna. Dlatego też należy zadbać o to, by powróciła do stanu poprzedniego. Jakie zatem ćwiczenia należy wykonywać, żeby skórka pomarańczowa zniknęła?

Zacznijmy więc od pośladków. W celu wzmocnienia i napięcia mięśni należy położyć się na brzuchu, a ręce umieścić pod brodą – dla wygody. Nogi muszą być wyprostowane. Z takiej pozycji można „wystartować”. Jedną nogę należy podnieść do góry – na wysokość kilkunastu centymetrów. W takiej pozycji musimy wytrzymać kilka sekund. Następnie musimy nogę delikatnie opuścić i to samo wykonać z drugą nogą. Takie ćwiczenie należy powtórzyć mniej więcej dwadzieścia razy – w zależności od naszych możliwości. Gdy dojdziemy do wprawy, ilość wykonywanych powtórzeń możemy zwiększać.

By wzmocnić i wymodelować wewnętrzną stronę ud należy położyć się na lewym boku, głowę oprzeć na ręce, którą powinniśmy zgiąć w łokciu. Prawą nogę należy zgiąć i postawić ją na podłodze – przed lewą. Z kolei lewą nogę należy unieść w górę, jak tylko najwyżej potrafimy, a następnie wolno opuszczać. Serię na lewą nogę musimy powtórzyć około dziesięć razy. To samo robimy na prawym boku i z prawą nogą. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy – w zależności od możliwości.

Na zewnętrzną stronę ud przydatne może być następujące ćwiczenie. Należy położyć się na prawym boku, a ręką podtrzymać głowę – dla wygody. Prawą nogę należy zgiąć za siebie, a następnie musimy lekko przesunąć w przód biodra. Lewą rękę należy ugiąć i dłoń oprzeć na podłodze, by zachować równowagę. Następnie należy powoli podnosić lewą nogę, a potem wolną ją opuszczać. Tak sześć razy, a następnie musimy zmienić nogę. Gdy dojdziemy do wprawy, ilość powtórzeń należy zwiększyć.

By wzmocnić mięśnie brzucha, które również mogą być zaatakowane skórką pomarańczową, warto wykonywać tak zwane „brzuszki”. Mogą to być „brzuszki” tradycyjne, ale i bardziej zmodyfikowane.

Warto również dodać, że ćwiczenia na cellulit będą skuteczne, jeśli będziemy wykonywać je regularnie i sumiennie. Taki krótki program fitness można uzupełnić jazdą na rowerze, jazdą na rolkach, joggingiem, pływaniem.

Jeżeli nie mamy w sobie tyle motywacji, można zapisać się do klubu fitness i tam ćwiczyć. Wadą takiego treningu jest fakt, że nie zawsze program ćwiczeń dostosowany jest do naszych potrzeb.
Jak wspomóc walkę ze skórką pomarańczową?

Walka ze skórką pomarańczową, by była efektywna, powinna być prowadzona na kilku frontach. Dlatego też wraz z ćwiczeniami na cellulit, warto zmienić swój sposób odżywiania się (oczywiście jeśli nasza dieta nie jest prawidłowa). Na początek należy zrezygnować z używek – palenia papierosów, kawy, herbaty. Fast-foody oraz tłuste pokarmy są również niewskazane. Zamiast tego warto zasmakować w rybach, chudym białym serze, warzywach oraz owocach. Zrezygnujmy z picia napojów gazowanych i soków na rzecz wody mineralnej z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Owoc ten jest bogatym źródłem witaminy C, która doskonale walczy z tkanką tłuszczową.

W walce z cellulitem niezbędne mogą okazać się kosmetyki. Pomocne będą te, które zawierają substancje przyczyniające się do redukcji skórki pomarańczowej. Na rynku kosmetycznym znajdziemy mnóstwo takich preparatów. Mają one konsystencję żelu, serum, balsamu. Są też specjalne peelingi, które nie dość, że złuszczają naskórek, to przyczyniają się do zwalczania cellulitu. Wśród substancji antycellulitowych można wyróżnić kofeinę, której właściwości redukujące ten defekt kosmetyczne znane są od dawna. Kofeina przyczynia się bowiem do poprawy krążenia w naczyniach włosowatych, a ponadto pobudza do działania lipazę – enzym, który odpowiada za rozkład trój glicerydów (występujących w postaci zbitego tłuszczu) na wolne kwasy tłuszczowe. Te ostatnie z kolei mogą być wykorzystane przez organizm do produkcji energii.

Jeżeli nasza sytuacja finansowa na to pozwala, możemy raz na jakiś czas skorzystać z bogatej oferty salonów kosmetycznych. Oferują one bowiem szereg zabiegów, dzięki którym redukcja cellulitu jest łatwiejsza. Do popularnych należą: drenaż limfatyczny, krioterapia, mezoterapia, terapia ultradźwiękami. Skórkę pomarańczową można również zlikwidować terapią laserową. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to dość kosztowne zabiegi, a żeby przyniosły jakieś rezultaty muszą być powtarzane systematycznie. Jednorazowy seans na niewiele się zda.

Ćwiczenia na cellulit to doskonały sposób na pozbycie się skórki pomarańczowej. Dzięki nim można połączyć przyjemne z pożytecznym. Pamiętajmy, że poza ćwiczeniami istnieją jeszcze inne sposoby walki z cellulitem, które mogą wspomóc nasz wysiłek fizyczny.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy