Co zrobić, by mieć idealnie białe zęby?

Białe zęby to prawdziwa ozdoba twarzy. Część z nas ma je w darze od natury, inni muszą się o to bardzo postarać. Warto dbać o zęby, by były zdrowe – można też skorzystać z zabiegów dentystyki estetycznej, do której należy wybielanie zębów. Oto wszystko o metodach na białe i zdrowe zęby.
Codzienna higiena jamy ustnej

Choć wybielanie zębów jest możliwe, bardzo często nie musimy sięgać po tak radykalne środki. Jeśli regularnie dbamy o zęby i prawidłowo je pielęgnujemy, ich naturalna uroda będzie widoczna. Podstawa to więc codzienna higiena. Najważniejsze, by czyścić zęby po każdym posiłku. Powinno to trwać co najmniej dwie minuty, w tym czasie możemy dotrzeć do wszystkich powierzchni zębów. Ruchy powinny być okrężne i wymiatające. Równie istotny jest wybór odpowiedniej szczoteczki. Najlepiej, by miała dobrze wyprofilowany kształt i była średniej twardości. Zbyt miękka nie będzie dobrze czyścić, a twarda może poranić dziąsła. Pasta powinna zawierać fluor, może mieć też dodatkowe właściwości – np. wybielające, lub łagodzić dolegliwości związane z dziąsłami. Wazne też, by kupić nitkę dentystyczną, która pozwala czyścić przestrzenie między zębami, gdzie nie dociera szczoteczka. Do codziennej pielęgnacji jamy ustnej przyda się też płyn do płukania. Odświeża oddech i zapobiega odnawianiu się pokładów bakterii po umyciu zębów. Należy też dwa razy do roku pojawiać się na kontrolnej wizycie u stomatologa. Dzięki temu wszystkie ubytki zostaną wcześnie zauważone i naprawione. Dentysta może też oczyścić zęby z gromadzącego się na nich kamienia.
Wybielanie zębów w domu

Obecnie mamy wiele preparatów, które pozwalają na samodzielne przeprowadzenie kuracji wybielającej w domowym zaciszu. znajdziemy w sklepach zarówno zwykłe pasty wybielające (mają niewielką skuteczność, ale nadają się do codziennego szczotkowania) jak i pasty profesjonalne, do krótkich kuracji, które wybielą zęby o około jeden odcień. Jednak ci, którzy oczekują naprawdę spektakularnych rezultatów powinni sięgnąć po silnie działające kuracje wybielające. Jedną z godnych zarekomendowania jest Alta White. Jest to zestaw do trwającej sześć dni kuracji wybielającej. Składa się z zestawu aplikatorów jednorazowego użytku, które zawierają substancję aktywną oraz z proszku wybielającego. Aby przygotować substancję do nałożenia na żeby, należy wedle instrukcji przełamać aplikator i zanurzyć w wybielającym proszku. Dwadzieścia minut po aplikacji należy powstrzymać się od spożywania posiłków i płynów. aplikujemy substancję wybielającą dwa razy dziennie na dobrze wyczyszczone zęby. Efektem jest ich znaczne wybielenie, usunięcie wszelkich przebarwień oraz połysk szkliwa. Alta White mogą stosować zdrowi, dorośli ludzie i dzieci w wieku powyżej dwunastu lat. Warunkiem są wyleczone wszystkie ubytki. Alta White nie jest natomiast polecane kobieto w ciąży oraz karmiącym. W przypadku jakichkolwiek nieprzyjemnych dolegliwości podczas stosowania tego produktu, należy udać się do stomatologa.

Idol White to również produkt zasługujący na polecenie. Rekomenduje go sama Kim Kardashan, gwiazda słynąca ze śnieżno białego uśmiechu. Aby uzyskać taki sam efekt, jakim pochwalić może się Kim Kardashan, należy dwa razy dziennie aplikować żel na zęby i pozostawiać go na nich przez jedną minutę – to wystarczy by aktywne składniki zaczęły działać. Idol White jest bezpieczny i bardzo skuteczny, bo nie tylko wybiela zęby, ale też je poleruje, co dodaje im blasku.
Wybielanie zębów u stomatologa

Lekarz stomatolog może nam zaproponować kilka metod wybielania. Najpopularniejsza jest metoda nakładkowa, polegająca na przygotowaniu specjalnie wyprofilowanej nakładki, którą pacjent napełnia wybielającym żelem i nakłada na noc na zęby. Szybszą choć i droższą metodą jest zastosowanie wybielania przy użyciu naświetlania lampą beyond. Wystarczą dwie godziny, by uzyskać śnieżno biały uśmiech. to wszystko możemy zrealizować w każdej klinice dentystycznej, a nawet w luksusowym dental spa, gdzie zabiegi odbywają się w szczególnie komfortowych warunkach.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy