Jak rozplanować zestawy wypoczynkowe w salonie?

Bez wątpienia to właśnie odpowiednio dobrane zestawy wypoczynkowe mają wpływ na to, czy chętnie spędzamy czas w naszych salonach. Dla zachowania komfortu użytkowania liczy się nie tylko rodzaj mebli wypoczynkowych, ale też sposób ich ustawienia w pomieszczeniu. Jaki rozkład jest optymalny? Czy istnieje jeden, odpowiedni?

Wydaje się, że problem odpowiedniego układu zestawu wypoczynkowego narasta wraz ze zmniejszaniem się powierzchni, na jakiej ma się on znaleźć. To właśnie właściciele małych salonów z reguły zmagają się z dylematem, jak rozplanować ustawienie mebli, by pomieszczenie nie straciło na funkcjonalności, a jednocześnie dobrze się prezentowało.

Po pierwsze: kupić odpowiedni zestaw

Samo planowanie, jak ustawić meble w salonie nie będzie miało sensu, jeśli zakupiony przez nas zestaw wypoczynkowy będzie niedostosowany do warunków, jakie daje konkretny salon. Ogromne, masywne kanapy i równie duże fotele sprawdzą się w wielkich pomieszczeniach. W małych mogą okazać się zbyt przytłaczające.

Nie można z góry nastawiać się na jeden układ. W nowoczesnych zestawach wypoczynkowych rzadko kiedy spotyka się konfigurację mebli typu kanapa plus dwa fotele. Coraz częściej w skład zestawu wchodzi jeden fotel i dwie sofy o różnych rozmiarach, np. sofa dwuosobowa i taka, która pomieści trzy osoby. Warto rozważyć i taką opcję.

Po drugie: właściwie ustawić

To, jak będzie wyglądało ustawienie zestawu wypoczynkowego w salonie, w dużej mierze zależy od metrażu, jakim dysponujemy. Fotele i sofy można ustawiać np. wokół ławy. Pozostawienie miejsca na stolik kawowy pośrodku zestawu wypoczynkowego, to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Niekiedy meble wypoczynkowe ustawia się w jednej linii.

Od rozplanowania układu zestawu wypoczynkowego w dużej mierze zależy, czy nasz salon optycznie się powiększy, czy wręcz przeciwnie – będzie wydawał się mniejszy. W małych pomieszczeniach lepiej nie próbować ustawiania kompletu wypoczynkowego na środku. Zdecydowanie praktyczniej będzie, gdy stanie on pod ścianą.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy