Radykalna zmiana koloru za sprawą henny do włosów?

Każda pani lubi na wiosnę zmieniać swój image, jak kameleon. Jeżeli chcemy zrobić coś dla siebie, warto zmienić kolor włosów. Niby nic, a jednak wiele daje. Wiele pań przed zmianą koloru odstraszają chemiczne farby do włosów. Szukają więc innych sposobów, by nadać swojej czuprynie inne zabarwienie. Czy henna do włosów jest dobrym wyborem?
Koloryzacja włosów henną

Henna jest rośliną, którą można znaleźć w krajach klimatu tropikalnego. W roślinach tych można znaleźć barwnik, który nadaje naszym włosom określoną barwę.

Henna do włosów była znana już w starożytności, a dziś ponownie wraca do łask. A to wszystko dlatego, że specyfik ten nie jest szkodliwy dla naszych włosów. Warto wiedzieć bowiem, że henna nie wnika głęboko w strukturę włosa, lecz „osiada” na jego powierzchni. Dzięki temu tworzy taką warstewkę ochronną, zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Henna do włosów wzmacnia więc włosy oraz doskonale odżywia. Ponieważ trafia na powierzchnię każdego włosa z osobna, sprawia, że fryzura zwiększa swoją objętość i jest bardziej puszysta (nie pusząca!).

Henna nadaje się do koloryzacji włosów ton w ton. Oznacza to zatem, że nie zmienia się ich naturalny kolor, ale jedynie pogłębia się. A to z kolei oznacza, że w każdej chwili możemy zaprzestać stosowania henny, nie musząc obawiać się o pojawienie odrostów. Rezultaty koloryzacji włosów henną najczęściej utrzymują się do sześciu tygodni. Kolor po prostu zmywa się. Dlatego też, by móc znów cieszyć się ładnym kolorem, należy dokonać ponownej koloryzacji. A ta jest przecież dziecinnie prosta i nie powinna sprawić żadnego kłopotu.

Warto wiedzieć, że koloryzację henną powinniśmy wykonywać wieczorem. Najlepiej bowiem, gdy hennę na włosach pozostawimy na całą noc. Na tydzień przed wykonaniem koloryzacji należy włosy dokładnie oczyścić za pomocą specjalnego szamponu oczyszczającego (do kupienia w dobrych drogeriach, bądź w salonach fryzjerskich). Następnym krokiem jest przygotowanie preparatu. Henna ma najczęściej postać proszku, dlatego konieczne jest jego „rozrobienie”. Potrzebna jest do tego odpowiednia ilość wody (podane na opakowaniu). By wzmocnić rezultat, można dolać kilka kropel soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Przed rozpoczęciem koloryzacji upewnijmy się również, czy nasza henna nie ma oznaczenia PPD co oznacza, że zawiera szkodliwe substancje.
Z blondynki – brunetka za pomocą henny?

Czy możliwa jest więc radykalna zmiana koloru za pomocą henny? Jak już wyżej wspomniałam, henna to preparat, który nadaje się do koloryzacji ton w ton. Czyli niestety nie uda nam się przeobrazić z blondynki w brunetkę i na odwrót. Za sprawą henny można jedynie nadać naszemu naturalnemu kolorowi głębi, blasku oraz pięknych refleksów rudej bądź czerwonej barwy.
Jeżeli nie henna, to co?

Jeżeli więc chcemy zmienić swój wygląd w radykalny sposób, poprzez widoczną zmianę koloru włosów, nie ma co sięgać po hennę. Lepiej wtedy zakupić farbę do włosów. One, nie dość że dają trwały rezultat, to na dodatek pozwalają blondynkom stać się brunetkami, czy kobietami o pięknych kasztanowych włosach. Niestety farby do włosów mają to do siebie, że zawierają w swoim składzie substancje chemiczne. Są to utleniacze oraz substancje, które w wyniku reakcji chemicznych, dają odpowiedni kolor. W farbach do włosów znajduje się również amoniak, który ułatwia wnikanie barwnika w głąb włosów, dzięki czemu dostajemy bardziej trwały i intensywny kolor. Warto również wiedzieć, że farby do włosów doskonale nadają się do maskowania siwych włosów. A tego efektu nie da się uzyskać za pomocą henny.

Dobre (lepsze niż henna, ale gorsze niż farba) rezultaty można otrzymać dzięki koloryzacji szamponami do włosów. Są one nieco delikatniejsze aniżeli farby, nie niszczą więc tak bardzo włosów. Efekt koloryzacji nie jest już trwały, utrzymuje się najczęściej do dwudziestu ośmiu myć. Dzięki temu również nie mamy problemu z odrostami, ponieważ kolor zmywa się równomiernie – stopniowo.

Jaki płynie z tego wniosek? Jeżeli marzy się nam zmiana koloru włosów o trzysta sześćdziesiąt stopni, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup farby do włosów. Henna będzie przydatna, gdy będziemy chcieli jedynie podkreślić kolor włosów i nadać im sprężystości oraz zdrowego wyglądu.

Na koniec jeszcze jedna rada – by na dłużej zachować włosów – należy odpowiednio je pielęgnować również po koloryzacji. Jeżeli będziemy stosować szampony, które przeznaczone są do włosów farbowanych, wówczas nowy kolor będzie utrzymywał się znacznie dłużej, nie będzie wyblakły. Włosom po koloryzacji, nieważne czy henną, farbą, czy szamponem koloryzującym – przydadzą się odżywki do włosów. Odżywią i wzmocnią nieco osłabione włosy i sprawią, że zostaną jeszcze bardziej refleksy nowego koloru.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy