Wełniana elegancja

Wełniana elegancja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wełniana elegancja

Stoisz przed trudnym wyborem kupna dywanu? Z jednej strony szukasz czegoś pięknego, wyjątkowego, dopasowanego stylistycznie do wnętrza, a z drugiej – funkcjonalnego, wytrzymałego, uniwersalnego, sprężystego, skutecznie chroniącego przed chłodem? Jedynym wspólnym mianownikiem tych wszystkich cech może być tylko… WEŁNA!
Wełna = wyjątkowość

Nieustannie dywany z wełny podbijają serca miłośników przytulnych pomieszczeń. To kapitalna ozdoba każdego salonu czy sypialni, która przyciąga uwagę niesamowitą miękkością. Doceniamy tę zaletę szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewa nasze zmarznięte stopy. Nie bez powodu wełniany dywan określany jest mianem KRÓLA tego typu wyrobów tekstylnych, który pozwala nam znaleźć się bardzo blisko natury. Idealnie odnajduje się w każdych warunkach, choć jego środowiskiem naturalnym są raczej stylowe i klasyczne meble. Jednak coraz częściej – aranżując wnętrze – decydujemy się łączyć tradycję z nowoczesnością, a efekty tego połączenia są olśniewające. Jedno jest pewne. Posiadając w swoim domu tak wyjątkowy element aranżacyjny (jest to coś więcej niż zwykły dodatek!), sprawimy, że wnętrze stanie się oryginalne i nietuzinkowe.
Jak to się wszystko zaczęło

Niewątpliwie ten rodzaj dywanów może pochwalić się najdłuższą historią, co dodatkowo wpływa na jego atrakcyjność. Jego produkcją zajmowano się już… w Starożytności (!), głównie na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Oczywiście pierwsze dywany używane były z powodów stricte praktycznych. Owcza wełna świetnie odgrywała rolę termoizolacyjną czy wygłuszającą, w namiotach dywany pozwalały nieco ogrzać ciało. Z czasem zwracano większą uwagę na doznania estetyczne i odporność na różnego rodzaju odkształcenia.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy