Vichy do włosów – przegląd kosmetyków

Lato jest porą roku niezbyt łaskawą dla skóry i włosów. Ciągłe narażanie na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury powoduje starzenie się skóry i intensywne niszczenie włosów. Dlatego też, aby odpowiednio zadbać o piękny i zdrowy wygląd włosów i utrzymywać je przez cały rok w dobrej kondycji powinniśmy stosować odpowiednie kosmetyki. Niezwykle skuteczne są te z gamy Vichy Dercos. Znajdziemy tam nie tylko szampony do każdego rodzaju włosów, a także odpowiednie odżywki, ale także preparaty specjalne takie jak Vichy Dercos Aminexil SP94 dostępne w dwóch wersjach: kuracja dla kobiet oraz kuracja dla mężczyzn. Vichy Dercos Aminexil to kompleksowa kuracja, której zadaniem jest przytwierdzenie korzenia włosy do skóry. Utrzymuje ona elastyczność korzenia poprzez przeciwdziałanie włóknieniu kolagenu. Specjalny składnik, który zawiera kuracja przemienia się wewnątrz korzeni włosów w jego budulec i pozytywnie wpływa na ich gęstość, wytrzymałość i grubość.

Wybierając odpowiedni kosmetyk powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego skład, ale także inne, ważne właściwości. Oprócz tego w jakiej formie znajdą się nasze włosy, czy będą bardziej jedwabiste, mocniejsze i przestaną wypadać powinniśmy zadbać także o to czy preparat nie wywołuje skutków ubocznych, czy w jego składzie nie ma sztucznych barwników oraz czy jego stosowanie nie narazi nas na nawrót jakiejkolwiek alergii. Najlepsze są oczywiście kosmetyki w stu procentach naturalne, które nie wprowadzą do naszych włosów żadnych szkodliwych, chemicznych substancji.

Jeśli mamy jakiekolwiek kłopoty z wyborem odpowiedniego do pielęgnacji naszych włosów kosmetyku powinniśmy spytać o radę farmaceutę lub fryzjera przy najbliższej wizycie w jego salonie. Któż bowiem może znać lepiej kondycje i stan naszych włosów oraz zapewnić im niezbędną opiekę jeśli nie nasz fryzjer.

Warto także pamiętać o tym, że nasze włosy potrzebują specjalistycznej opieki nie tylko latem, lecz przez cały rok. Ich ochrona musi być jednak zróżnicowana i dobrana odpowiednio do wymagań pory roku. W zimie kiedy nasze włosy skrywamy cały czas pod czapką, kiedy są one narażone na gwałtowne zmiany temperatury otoczenia musimy im zapewnić szczególną ochronę. Szoki temperaturowe jakich doznają nasze włosy, gdy wsiadamy do nagrzanego samochodu, aby po kilkunastu minutach wysiąść z niego, gdzie temperatura kształtuje się na poziomie o wiele niższym od zera, a następnie wejście do budynku gdzie panuje temperatura pokojowa są prawdziwym zabójcą naszych włosów. Bez odpowiednich odzywek i szamponów nasze włosy na skutek osłabienia zaczną wypadać. Wtedy natomiast może być już zbyt późno na odpowiednią pomoc i przywrócenie włosom kondycji.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy