Trend report | modne conversy

Trend report | modne conversy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeśli ktoś z was być może się zastanawia czy warto blogować (ogólnie, nie tylko o modzie), powiem wam Drodzy Czytelnicy, że warto choćby ze względu na cudowne przyjaźnie blogowe ;-)! Bywa w życiu tak, że znajomi podzielają nasze pasje i potrafimy gadać o pewnych rzeczach godzinami, ale niekończące się rozmowy o modzie z koleżankami i pasjonatkami tegoż tematu są po prostu niezastąpione!!! Ostatnio podczas jednej z nich w Showroomie H&M dyskusja zeszła na ulubione i niezastąpione buty na co dzień. Wśród licznych fanek balerinek czy mokasynów, to jednak trampki Converse zyskały miano absolutnego „must have” w każdej (damskiej i męskiej) garderobie. Fakt ten potwierdza choćby miejsce we wspomnianej jakiś czas temu książce Niny Garcii „Klasyczna Setka czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klas”, gdzie kultowe trampki znajdują się wśród kilku pozycji zaczynających się na literę „C”. A więc sprawa jest jasna! Naszą tezę potwierdziły także spotkane na ulicy miłośniczki marki – biegając między seansami na festiwalu Planete + Doc spotkałam w weekend 5 dziewczyn w białych Conversach – krótkich i wysokich, w najróżniejszych stylizacjach jakie można do trampek dopasować. Przyznam wam, Drodzy Czytelnicy, że sama nie potrafię sobie odpowiedzieć dlaczego obecnie nie mam ich w swojej szafie… być może górę wzięły mokasyny, które kupuję ostatnio „hurtowo”, być może wydały mi się zbyt sportowe… Jednak przyglądając się ciekawym ludziom na ulicach dochodzę do wniosku, że Conversy są tak uniwersalne, że pewnie nawet klasycznej małej czarnej potrafią dodać charakteru! Teraz pozostaje mi tylko zdecydować się na kolor i fason – wstępnie myślę o krótkich białych lub fioletowych :-)! A wy jakie macie Conversy w swojej szafie? Czy może tak jak ja dopiero odkrywacie ich zalety? Na zachętę wybrane fotki z modnych blogów i ulic oraz krótka historia marki i ciekawostki!!!

# Marka Converse narodziła się w 1908 roku, kiedy to Marquis Mills Converse opublikował pierwszy katalog z filozofią własnej firmy – jego przedsiębiorstwo obuwnicze miało być „na tyle niezależne, by nie śledzić i nie kopiować każdej innej firmy we wszystkim co aktualnie robią”. Wierny własnej misji Marquis po wielu latach osiągnął swój cel, stwarzając oryginalne obuwie, które jest zarówno funkcjonalne i stylowe.

# Ikoniczny „Chuck Taylor” dołączył do zespołu Converse 10 lat później. Był pasjonatem butów, w których miał zwyczaj grać w koszykówkę. Były jednak pewne kwestie, które mu przeszkadzały w modelu i razem z firmą zabrał się za projektowanie trampek idealnych. Chciał, aby jak on, również inni najlepsi gracze mieli najlepsze trampki do pracy. Współpraca zakończyła się sukcesem – w grze NCAA amerykańskich mistrzostw w 1939 roku, obie drużyny nosiły już ulepszone Conversy ze znaczkiem „Chucka Taylor’a” (produkowane od 1923 roku). Sam Chuck Taylor współpracował z marką Converse aż do końca lat 60-tych. Z firmą pożegnał się na krótko przed śmiercią, która nastąpiła w 1969 roku.

# Początkowo trampki Converse nie były przeznaczone wyłącznie dla sportu. Podczas drugiej wojny światowej, Converse zapewniał amerykańskiej armii obuwie i wszelkiego rodzaju produkty stworzone na bazie gumy, co uchroniło firmę przed bankructwem i zapewniło mu doskonałą promocję.

# Aż do końca lat 70-tych, trampki Converse nie były również postrzegane jako obuwie codzienne. Dopiero we wczesnych latach 80-tych, kiedy popularne grupy rockowe takie jak The Ramones zaczęły nosić wygodne Conversy na scenie, ich popularność zaczęła szybko rosnąć wśród młodych punk-rockowców i hippisów, którzy cenili sobie ich wytrzymałość i lekkość. Idealne do wykonania w szybkim tempie, trampki Converse zyskały nową reputację jako doskonałych butów w stylu casual. Dziś noszą je właściwie wszyscy!

# Znane na całym świecie buty za kostkę początkowo produkowano jedynie w kolorze czarnym – dopiero od 1966 roku, pod presją klientów, pojawiły się też inne barwy. Obecnie Conversy są produkowane w różnych stylach i kolorach, a najbardziej wybredni fani mogą obecnie zaprojektować sobie własną ich wersję.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy