Sztuczne dredy

Sztuczne dredy
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Dredy – co warto wiedzieć?

Dredy, czyli dreadloki, to jedna z najpopularniejszych form współczesnych fryzur. Jej początki sięgają lat 60. XX wieku, choć pierwsze wzmianki na jej temat pojawiły się już w starożytności. Dredy kojarzone są przede wszystkim z subkulturą Rasta, a za czołowego przedstawiciela tego ruchu uznaje się jamajskiego wokalistę muzyka reggae – Boba Marleya.

Jak wygląda ta fryzura? Dredy to sfilcowane pasma dłuższych włosów, które można wykonać samemu metodami domowymi lub uzyskać przy pomocy specjalisty w salonie fryzjerskim. Bez względu na sposób wykonania, fryzura ta wymaga zachowania określonych zasad higieny. Wbrew powszechnemu mitowi, dredy powinny być myte przynajmniej dwukrotnie w ciągu tygodnia, a także odpowiednio pielęgnowane przy zastosowaniu właściwych odżywek.

Mimo że dredy kojarzone są głównie z rastafarianami, to w XXI wieku fryzurę tę nosi coraz więcej osób, niekoniecznie związanych z tą subkulturą. W obecnych czasach uznaje się ją po prostu za jeden z powszechniejszych trendów modowych, zwłaszcza wśród młodych osób – bez względu na płeć czy ideologię. Dredy można nosić na różne sposoby – popularne są zarówno długie pasma, jak i krótsze kilkucentymetrowe wersje.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy