Syntetyczne dredy

Syntetyczne dredy
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Dredy

Dredy inaczej dreadloki jest to rodzaj fryzury, która powstaje ze sfilcowanych pęków włosów na głowie. Dredy są bardzo popularne w grupie osób, które utożsamiają się z filozofią Rastafari. Noszone są również przez wiele osób z innych subkultur i grup w wyniku mody.
Pierwsze wzmianki o dredach pojawiły się w utworach wedyjskich bóstwo Śiwa i jego wyznawców w 2500 r p.n.e. Opisane zostały, jako ,,jaTaa” co oznaczało ,,noszący skręcone loki”. Słowo pochodzi prawdopodobnie od drawidyjskiego ,,ca Tai”, oznaczającego skręcać, zwijać.
Dla rastafarian dredy mają znaczenie duchowe. Są symbolem jedności z naturą oraz symbolizują grzywę Lwa Judy. Uznają oni tylko naturalne dredy.
Nowocześnie dredy pojawiły się w 1950 roku na Jamajce, wśród członków ruchu Rastafari. Uznaje się, że wzorowali się oni na afrykańskich wojownikach z plemienia Zulusów. Istnieje również teoria, według której dredy wywodzą się od Izraelitów (Hebrajczyków).
Zazwyczaj dredy tworzy się tapirując grzebieniem i skręcając rękoma czyste i suche włosy. Nie od razy są zbite, potrzebują czasu, aby stały się jednolite i nie można było odróżnić w nich pojedynczych włosów.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy