Rozmiar ma znaczenie

Rozmiar ma znaczenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozmiar ma znaczenie

Jeśli szukacie uniwersalnego dywanu do każdego pomieszczenia – musicie czuć się zawiedzeni. Aranżacja wnętrz to jednak nie takie proste zadanie. Nawet zakup dywanu wiąże się z analizą wszystkich dostępnych opcji. Musimy wziąć pod uwagę kolor i styl mebli, a także rozmiar i kształt pokoju, do którego dobieramy dodatek. Dywan powinien oddawać charakter wnętrza i podkreślać jego styl.

Nie każdy rozmiar, styl oraz kształt dywanu będzie pasował do naszego salonu. Poza kwestiami estetycznymi, musimy brać również pod uwagę jego funkcjonalność. Mimo wielu przydatnych wskazówek, ostatecznie dużą rolę odgrywają osobiste preferencje. Dywan traktujemy jako dekoracyjny dodatek lub uzupełnienie aranżacji pokoju, a piękne wzory i ciekawe kolory świadczą o tym najdobitniej, co doskonale widać na załączonej fotografii.

Jeśli macie do dyspozycji duży salon, to jesteście w nielicznym gronie szczęśliwców, którzy mają… nie lada problem. Z jednej strony pasowałby duży dywan, oczywiście o takim samym kształcie jak pokój, ale nie można pominąć takich elementów jak: stolik (ew. ława), fotele, kanapa,komoda, stół czy sofa. Dywan jest wspólnym mianownikiem wszystkich mebli w pomieszczeniu, które nie mogą występować oddzielnie. Wybierając konkretny model dywanu – trzeba myśleć o tym w kontekście całości.

Rozmiar często jest dostosowywany to stołu, który – co jest oczywiste – stanowi centrum każdego pomieszczenia. Inaczej podejdziemy do zakupu, jeśli w naszym salonie znajduje się duży prostokątny stół na 10 osób, a jeszcze inaczej, kiedy zakupiliśmy okrągły, niewielki stolik. Estetycznie wygląda dywan, który swoją powierzchnią pokrywa nie tylko stół, ale również dostawione krzesła.

Możemy też kierować się zasadą, która mówi, że każda osoba podczas odpoczywania – na kanapie lub sofie – może swobodnie postawić stopę na dywanie.
Dużą rolę odgrywają proporcje. Nie powinniśmy zakupić bardzo małego dywaniku do ogromnego salonu, gdyż zmieści się na nim jedynie stolik kawowy. Opcji jest wiele, ale wszystkie powinny być przemyślane, aby na naszych aranżacyjnych zabawach nie ucierpiała stylistyka.

Inną taktykę polecamy zastosować w sypialni, gdzie głównym bohaterem jest tym razem łóżko, które zajmuje większość pomieszczenia.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch niewielkich dywaników lub chodników, zamiast jednego dużego, bowiem zostałby on w dużej mierze przykryty przez łóżko. Oczywiście przy łóżku również warto jeden ulokować, żeby po przebudzeniu dotknąć stopą miękkiego podłoża. Bardzo przyjemne uczucie, prawda?

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy