Odejmij sobie lat retinolem

Patrzysz w lustro i nie poznajesz się? Masz wrażenie, że postarzałaś się o ładnych kilka lat? To rezultat prowadzenia stresowego i niewłaściwego trybu życia. By się odmłodzić, sięgnij więc po retinol. Dzięki kosmetykom zawierającym tę substancję twoja twarz wyraźnie odzyska młody wygląd.
Poznaj odmładzające właściwości retinolu

Retinol to substancja, dzięki której „wieczna młodość” jest możliwa. Retinol jest pochodną witaminy A, która występuje w naszym organizmie. Jednak w miarę upływu lat, nasz organizm traci zapasy tej witaminy. Jeżeli nie uzupełnimy jej niedoborów, nasza skóra straci młody i zdrowy wygląd.

Retinol wykazuje właściwości odmładzające, ponieważ oddziałuje na fibroblasty, które zostają pobudzone do syntezy kolagenu i elastyny – włókien białkowych, które nadają skórze elastyczność i wytrzymałość, a więc mają wpływ na powstawanie zmarszczek. Retinol wykazuje więc działanie antyzmarszczkowe – wygładza zmarszczki już istniejące, a jednocześnie zapobiega powstawaniu nowych zagłębień.

Jednak właściwości przeciwzmarszczkowe to nie jedyne działanie retinolu. Ponieważ substancja ta przyczynia się do regulowania szybkości rogowacenia naskórka, skóra jest grubsza, a tym samym wygląda młodziej. Retinol, dzięki swoim właściwościom natłuszczającym sprawia, że naskórek staje się gładki, a pory mniej widoczne.

Kobiety bardzo często borykają się z przebarwieniami, które niestety dodają lat. Ale retinol ma i na to sposób. Dzięki jego właściwościom możliwe jest rozjaśnienie skóry. Działanie redukujące przebarwienia polega na oddziaływaniu na melanosomy, co owocuje zmniejszeniem ilości barwnika – melaniny.
Ale uwaga!

Kosmetyki z retinolem odmładzają skórę. Ale trzeba pamiętać, że stosowanie takich preparatów wyklucza jednoczesne stosowanie peelingów, zwłaszcza tych mechanicznych. Takie „podwójne” złuszczanie może spowodować bowiem, że naskórek stanie się mocno osłabiony, a co za tym idzie – będzie mniej odporny na ewentualne podrażnienia. Jeżeli stosujemy kosmetyki z retinolem, zrezygnujmy z kosmetyków bądź zabiegów, w których wykorzystywane są kwasy owocowe. Dlaczego? Ponieważ i one mają działanie złuszczające, co mogłoby zaszkodzić naszej skórze.

Nie należy jednak obawiać się, że retinol posiadający właściwości złuszczające, uszkodzi naszą skórę. Złuszczanie za pomocą tej pochodnej witaminy A dotyczy wyłącznie powierzchniowej warstwy naskórka.
Czy warto stosować kosmetyki z retinolem?

Właściwości odmładzające retinolu zostały udowodnione. Oczywiście potrzeba czasu, by specyfiki przyniosły oczekiwane rezultaty. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zmarszczek oraz od tego, jaki rezultat chcemy uzyskać. Widoczne efekty działania specyfików z retinolem mogą być widoczne nawet po dziesięciu miesiącach kuracji. Warto też wiedzieć, że stosowanie takich preparatów jest bezpieczne. Nie musimy mieć obaw, że rozleniwimy naszą skórę, stosują retinol. Jeżeli okaże się, że nasz organizm ma za dużo pochodnej witaminy A, po prostu jej nie zużyje.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy