Narożnik czy sofa – Co wybrać?

Narożnik czy sofa – Co wybrać?
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Aranżując swój salon, warto zastanowić się nad rodzajem mebli wypoczynkowych, które chcemy w nim umieścić. Zarówno narożnik, jak i sofa mają swoje plusy i minusy, dlatego wybór z pewnością nie będzie prosty. Trzeba przy tym brać pod rozwagę preferencje wszystkich domowników.

Gdzie odnajdzie się sofa?

Zestawy: sofa dwuosobowa plus dwa fotele bardzo często wykorzystywane są w salonach przestronnych, ale nieustawnych – takich, w których trzeba zastosować nietypowe kompozycje mebli wypoczynkowych, na przykład umieścić sofę pośrodku pokoju, a fotele w kątach. Sofy nie posiadają zwykle systemy rozkładania, a więc służą jedynie jako meble do wypoczynku w pozycji siedzącej lub ewentualnie półleżącej, choć nie nadają się jako mebel do spania na co dzień. Tak naprawdę jednak dostępnych jest wiele sof – trzyosobowych, z funkcją relaks, czy z funkcją spania. W niektórych wnętrzach nie pozostaje nic innego, jak wykorzystać małe rozmiary sofy i jej ustawność, ale zaadaptować ją pod siebie, czyli nocą przemieniać w dwuosobowe łóżko. Na stronie https://www.kanapa.pl można znaleźć wiele ciekawych modeli sof, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gospodarzy domu.

Kiedy warto wybrać narożnik?

Jeśli salon nocą zmienia się w sypialnię dla gospodarzy, warto zakupić narożnik, ponieważ te meble zwykle posiadają funkcję rozkładania i w efekcie dają bardzo duże wygodnej przestrzeni do spania dla dwóch osób. Narożniki są dużo cięższe, i “dociążają” wnętrza, poza tym są mniej ustawne. Warto więc od początku mieć przewidziane dość miejsca w salonie na narożnik, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas prób jego ustawienia w pomieszczeniu. Jeśli wypoczynek ma być miejscem “full wypoczynku”, czyli snu w nocy, drzemki w ciągu dnia i zasiadania kilku osób jednocześnie przy filmie – wówczas naroznik będzie dobrym wyborem. Dzięki narożnikowi większość miejsc siedzących w salonie skupia się w jednym kącie, co sprzyja na przykład oglądaniu telewizji z całą rodziną i daje efekt spójności i minimalizmu w pomieszczeniu.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy