Konkretny model wykładziny

Konkretny model wykładziny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Konkretny model wykładziny należy dobrać według indywidualnych wymagań, a najczęściej decydujące znaczenie ma rodzaj materiału (jego wytrzymałość), gęstość tkania, trudnopalność, rodzaj podkładu czy rodzaj runa. Ponadto, wykładziny do obiektów biurowych posiadają specjalne atesty, zarówno higieniczne, jak i przeciwpożarowe. Producenci zalecają również, aby wykładzinę przykleić do podłoża, co wzmacnia jej wytrzymałość, nie jest tak narażona na przesunięcia, poślizgi czy podwinięcia.

Szukajmy również modeli, które przystosowane są do warunków domowych. Właśnie z tego powodu wprowadzono podział na klasy. Jeśli chodzi o wykładziny obiektowe, to zaleca się wybór od „31” do „34”. Im wyższy model, tym bardziej odporny na ścieranie się pod wpływem intensywnego natężenia ruchu. Jednak podstawowy podział zakłada, że wykładziny do biur powinny być oznaczone cyfrą „3”.

Należy zachować odpowiednie proporcje między ciekawym wyglądem, funkcjonalnością, atrakcyjną ceną i wytrzymałością. Pamiętajmy, że biuro jest wizytówką firmy, dlatego każdy element powinien do siebie pasować, jednocześnie myśląc o jego nadmiernej eksploatacji.

Każde biuro ma swoją specyfikę, ale wykładzina powinna przede wszystkim cieszyć oko, a chodzenie po niej ma być czystą przyjemnością. Nie może być zbyt nudna i monotonna, o czym doskonale wiedzą szefowie i projektanci eleganckich i nowoczesnych biur.

Wybierają oni najczęściej wykładziny PCV, które są dostępne w różnego rodzaju wzorach czy kolorach, a także słyną z odporności na duże natężenie ruchu oraz zabrudzenia. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co w dużym biurze jest przydatną cechą.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy