Kamica żółciowa zapobieganie i leczenie

Kamica żółciowa zapobieganie i leczenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kamica żółciowa zapobieganie i leczenie
Kamica żółciowa to najczęstsza choroba kobiet w wieku 40-50 lat ale to nie jest regułą moja córka pd koniec ciąży tez nabawiła się kamieni i po urodzeniu wnuka była zmuszona podać się zabiegowi operacyjnemu.

Pęcherzyk żółciowy przylega do dolnej części wątroby ,ma za zadanie gromadzić żółć która jest stale produkowana przez wątrobę .Żółć napływa do woreczka dodatkowo wzbogacona jest w śluz. W ciągu doby wątroba produkuje około 1.5 litra żółci.

Żółć odpowiada za rozpuszczanie tłuszczów w trakcie trawienia doprowadzając do powstania zawiesiny z tłuszczów która jest następnie jest rozpuszczana przez enzymy. I w przypadku kamicy żółciowej córki podejrzewam że w wyniku ucisku żółć nie była dostarczana w takiej ilości jak powinna.

Na kamice żółciowa są narażone osoby otyłe. chorujące na cukrzyce,mające problemy z hormonami .Ale główna przyczyną jest złe odżywianie przede wszystkim za tłuste. Kamienie żółciowe nie powstają z dnia na dzień może to trwać lata zanim wystąpią jakiekolwiek objawy.

Kamień taki zbudowany jest w 80% z cholesterolu w wyniku przesycenia żółci cholesterolem i to jest główna przyczyna kamicy żółciowej. Leczenie kamicy polega głównie na zażywaniu leków które maja za zadanie rozpuszczenie powstałych kamieni ale najczęściej jedynym rozwiązaniem jest zabieg operacyjny. Ale najważniejsze jest zapobieganie,po pierwsze odpowiednia dieta z duża ilością warzyw unikanie obfitych kolacji.

Dieta to przede wszystkim chude mleko,mięso ,ryby i wywary z dodatkiem marchwi,ziemniaków oraz leki roślinne w postaci soków nalewek nasion czy wyciągów. Do leków roślinnych o działaniu żółciopędnym i pobudzającym wytwarzanie zółci należą między innymi ziele i korzeń mniszka lekarskiego w postaci wyciągu do nabycia w aptece,korzeń czarnej rzodkwi,kwiatostan kocanki,ziele dziurawca czy nasiona ostropestu plamistego .
Ostropest jest jednym z najsilniejszych ziół potrafiących wspomóc oczyszczanie wątroby ma działanie zarówno profilaktyczne jak i lecznicze. Działa odtruwająco i regenerująco na miąższ wątroby i nerek działa oczyszczająco,wzmacnia napięcie ścianek naczyń krwionośnych stosuje go się przy hemoroidach,krwawieniach z nosa z żołądka.

W przewlekłej kamicy można stosować mieszankę ziół w składzie
1.kwiatostan kocanki 50 gr
2.korzeń cykorii 50 gr
3.korzeń glistnika 50 gr
4.ziele dziurawca 50 gr
5ziele krwawnika 50 gr
6.ziele skrzypu 50 gr
Zioła dokładnie wymieszać zalać trzy łyżki trzema szklankami wrzącej wody i ogrzewać pod przykryciem wstawiając garnek do garnka po paru minutach dokładnie wymieszać przecedzić wlać do termosu i pic 3 razy dziennie 30 minut przed jedzeni.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy