Dywan w kuchni (nie)potrzebny od zaraz!

Dywan w kuchni (nie)potrzebny od zaraz!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dywan w kuchni (nie)potrzebny od zaraz!

Zamknijcie oczy i spróbujcie wyobrazić sobie wymarzoną kuchnię. Widzicie na podłodze dywan? Jeśli odpowiedź brzmi TAK – jesteście w mniejszości. My jednak chcemy udowodnić, że ta wizja nie jest aż tak abstrakcyjna, jakby mogło się to wydawać.

Oczywiście nie będziemy Was przekonywali do wykładziny dywanowej czy dywanu, ale niewielki chodnik lub dywanik kuchenny może pełnić ciekawy estetyczny dodatek. Będzie on uzupełniał stylistykę całego wnętrza, a jednocześnie ocieplał chłodną posadzkę. Ponadto, podłoga jest narażona na wiele zabrudzeń czy uszkodzeń przy upadku cięższych przedmiotów. Dlatego wybór dywanika powinien być dobrze przemyślany. Musi on wyróżniać się ponadprzeciętną odpornością na wilgoć czy działanie substancji chemicznych.

White glossy kitchen in an interior
Może również posiadać szereg dodatkowych właściwości, np. antypoślizgowych, co może być przydatne w przypadku rozlanych płynów. Unikniemy poślizgnięcia i groźnego upadku. W takiej sytuacji warto postawić na wysokiej jakości matę antypoślizgową, o której pisaliśmy w ostatnim artykule. Ewentualnie można zakupić specjalny podkład antypoślizgowy, żeby dywanik nie przesuwał się po gładkiej powierzchni.

Zanim wybierzemy odpowiedni model, konieczne jest określenie, które miejsce w kuchni jest najbardziej podatne na ścieranie czy zmienianie koloru. Dywanik może chronić podłogę, kiedy gotujemy, zmywamy czy często korzystamy z lodówki. Nawet najbardziej trwały materiał wykończeniowy może okazać się niewystarczający. A chodnik czy dywanik są kompletnie bezproblemowe z racji niewielkich rozmiarów. Można je zwinąć, wytrzepać, a nawet wyprać w pralce, jeśli jego wygląd pozostawia wiele do życzenia.

Posiadając dywanik, myślimy również o sąsiadach, gdyż tłumi on dźwięk upadających sztućców, garnków czy szklanek, które mogą wyślizgnąć nam się z ręki podczas zmywania czy przenoszenia. Chodnik nie może jednak być wyposażony w zbyt długie włosie (mimo, iż jest ono przyjemniejsze w dotyku), gdyż o wiele trudniej pozbyć się wtedy drobnych okruchów czy zanieczyszczeń. Najlepszym rozwiązaniem będzie dywanik z krótko strzyżonym runem bądź chodniki tak zwane sznurkowe, które bardzo łatwo utrzymać w czystości i są niezwykle wytrzymałe i odporne na zniszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem są modele bogate we wzory pasujące do wystroju kuchni lub w jej tematyce, które pomogą podkreślić jej styl, funkcjonalność.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy