Dywan czy wykładzina?

Dywan czy wykładzina?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dawno minęły czasy, kiedy wykładzina była określana mianem tańszego zamiennika dywanu.

Dzisiaj to uniwersalny element, który doskonale odnajduje się w każdym pomieszczeniu. Jest tylko jeden warunek do spełnienia, wykładzina musi pasować do stylistyki całego wnętrza. Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Jeśli w naszej sypialni dobrze wkomponuje się włochaty dywan, to nie powinniśmy z niego rezygnować na rzecz wykładziny. Do tej kwestii należy podchodzić bardzo elastycznie, nie bojąc się eksperymentowania na podłodze. Czasem wyrazista wykładzina może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia.

Brak dywanu czy wykładziny może dawać wrażenie chłodu, a podłoga będzie narażona na zarysowania oraz inne uszkodzenia. Zatem dywan można potraktować nie tylko jako element dekoracyjny, ale również praktyczny. To ocieplenie i zabezpieczenie w jednym.

Jeśli szukamy rozwiązania do pokoju dziecięcego, to tutaj – z praktycznego i finansowego punktu widzenia – lepszy będzie dywan, który można bezproblemowo wymienić na kolejny, i kolejny, i kolejny… Jak doskonale wiemy, gust naszych pociech zmienia się jak w kalejdoskopie. Czasem wystarczy jakiś silniejszy impuls.

Warto zainteresować dzieci dywanami, które mogą im służyć również do kreatywnej zabawy. Producenci coraz częściej myślą o tym aspekcie podczas projektowania nowych wzorów. Na takim dywanie można nie tylko oglądać telewizję, czytać książę, czy rozpakowywać prezenty, można także spędzać czas grając w klasy, piłkę, czy jeździć po krętych uliczkach. Uniwersalność to jego drugie imię.

 

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy