Detoksykacja alkoholowa

Detoksykacja alkoholowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Osiągnięcie abstynencji w walce z alkoholizmem

Alkoholizm to jedno z najbardziej rozprzestrzenionych uzależnień na świecie i w Polsce (obok uzależnienia od tytoniu). Uzależnienie od alkoholu jest destrukcyjne nie tylko dla uzależnionej osoby, ale jest też wskazywane jako jedno z najbardziej destrukcyjnych uzależnień dla rodziny, bliskich i otoczenia uzależnionego, ma więc też ogromny wpływ na społeczeństwo.
Pierwszym krokiem w terapii leczenia alkoholizmu jest tak zwana detoksykacja alkoholowa, czyli proces prowadzący do usunięcia z organizmu pacjenta alkoholu, a także substancji chemicznych powstałych w procesie trawienia alkoholu – które są w większej mierze odpowiedzialne za objawy wycofania. Detoksykacja alkoholowa, często stosowana u pacjentów którzy mają za sobą dłuższy okres ciągu, będzie miała objawy inne niż zwykły kac, wśród których mogą być m. in. niekontrolowane wymioty i biegunka, a także delirium, czyli majaki.
Detoksykacja może być wykonana zarówno w domu jak i w specjalnym ośrodku. Jeśli podejrzewają państwo, że jest ona potrzebna państwu lub państwa bliskim, koniecznie należy szukać pomocy w uzyskaniu namiarów na miejsce, które pomoże z detoksykacją.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy