Akcesoria: letnie chusty i turbany

Akcesoria: letnie chusty i turbany
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy myślę o letnich akcesoriach od razu na myśl przychodzą mi niezbędne okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty (najchętniej lekkie sandały lub baleriny), a ostatnio również ciekawe nakrycia głowy. Kiedy prawdziwy żar leje się z nieba, a upał daje się we znaki, naprawdę potrafię się zmobilizować by jakoś tej niekorzystnej pogodzie zaradzić i w jak najmniejszym stopniu czuć się niekomfortowo. Być może dla wielu z Was, Drodzy Czytelnicy, brzmię jak dziwak mówiąc tak o lecie, ale niestety nie należę do osób uwielbiających lato. Jak dla mnie mogłaby być wieczna wiosna (no, może na zmianę z jesienią).

Na pogodę jednak większego wpływu nie mam, za to mogę zaradzić co z letnich akcesoriów znajdzie się w tym roku w mojej szafie. A patrząc na ostatnie doświadczenia z upałami (suche i matowe włosy, fryzura popsuta w ciągu kilku godzin), mocno się zastanawiam nad inwestycją w kolorową chustę do zawijania wokół głowy lub jakimś fajnym wieczorowym turbanie, co by zaszaleć na muzycznym festiwalu lub weekendzie ze znajomymi.

Wybór jest ogromny, zwłaszcza jeśli chodzi o chusty czy niewielkie apaszki – w sklepach znajdziemy wersje w jednolitych barwach, kwieciste czy w abstrakcyjne wzory, z fikuśnymi ozdobami czy cekinami. Turbany co jakiś czas powracają do łask i wydaje mi się, że są dobrą inwestycją na lata – jeśli nie przydadzą się podczas letnich wojaży, być może zostaną wykorzystane na jednej z przebieranych imprez! 😉 Jeśli jeszcze nie jesteście do nich przekonani, zobaczcie poniższą galerię zdjęć z inspiracjami – z ulicy, blogów, a także modowych edytoriali. Mnie one przypominają o pozytywnym aspekcie lata – owocowych i soczystych kolorach (choć moja szafa pęka w szwach od uniwersalnej czerni), egzotycznych wzorach rodem z Afryki i pozytywnej energii, jaka unosi się wokoło. Jak szaleć to szaleć! Jak sądzicie? Co będziecie nosić latem na głowie?

A jeśli podoba się Wam taki styl na lato, polecam zajrzeć do kilku sklepów i projektantów, m.in. cudownej polskiej marki Eliwer, w której znajdziecie śliczne opaski na głowę, a także na Etsy (moje nieocenione źródło inspiracji), gdzie znalazłam fajne propozycje we wzory od May Hair Craft Shop, Mademoiselle Mermaid czy Paramount Vintage (nieziemskie chusty i nie tylko!).

Polecamy także nasze pozostałe wpisy online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy promocyjna odzież reklamowa może wyglądać ciekawie i modnie?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Kategorie

Archiwa

Najnowsze wpisy